SFH je francouzská společnost sídlící v Saint-Etienne, která byla založena v roce 1981 a specializuje se na filtraci a manipulaci s tekutinami, vysokotlakou stacionární hydrauliku, drcení a zpracování třísek a kalů z obrábění.

Vysokotlaké hydraulické stanice

SFH analyzuje, navrhuje a vyrábí hydraulické stanice v oblastech, jako je ocelářský průmysl, energetika, plastikářství, automobilový průmysl a další odvětví. Díky zkušenostem a kompetencím získaným za 35 let působení nabízí SFH ve spolupráci se svými klienty kompletní řešení, včetně instalace potrubí na místě a zprovoznění zařízení.

Návrhy a vývoj jsou zajištěny týmem čtyř pracovníků konstrukční kanceláře, kteří pracují v Solidworks 3D, Autocad a dalších programech.

Kromě výroby nových zařízení je nabízí SFH tým kvalifikovaných techniků, kteří zajišťují údržbu a odstranění závad hydraulického zařízení ve Francii i v zahraničí. Jedná se jak o běžnou údržbu, či diagnostiku, tak analýzu olejů, odstranění znečišťujících látek v kapalinách, poradenství, opravy, pokud jde o opravy, zprovoznění, kalibraci a optimalizaci systémů.

SFH je tým 44 osob a 3 vzájemně se doplňujících aktivit:

Separace/Filtrace

Aby mohla SFH poskytnout ucelené řešení pro řízení kapalin a aby vyhovět poptávce svých klientů, poskytuje zařízení a systémy pro separaci pevných látek a kapalin v oblastech, které zahrnují řezné kapaliny a průmyslové odpadní vody:

 • Studie a dodávky filtračních systémů pro kapaliny v chladících okruzích strojů

 • Samostatné či centrální filtrační stanice

 • Optimalizace existujících systémů (všechny značky)

Zhodnocení odpadů

Od ledna 2013 společnost vlastní také druhý výrobní závod, který se zaměřuje na zhodnocení odpadů z obrábění. Jakožto specialista na hydrauliku a průmyslovou filtraci získala společnost SFH díky této třetí aktivitě možnost propojit své know-how a vyvinout kompletní řadu strojů a vybavení pro manipulaci s třískami z obrábění, brusnými kaly a řeznými kapalinami a jejich valorizaci.

Stroje, které se nejčastěji skládají ze zásobníku, drtiče a briketovacího lisu, SFH doplňuje ještě o vyklápěč, odstředivku a dopravník.  

Naše linky pro zpracování třísek (ocelové, hliníkové, nerezové, titanové…) přináší odborníkům v oblasti obrábění tyto hlavní výhody na úrovni manipulace s jejich odpady:

 • Primární zdroj úspor: možnost rekuperace řezných olejů přítomných v třískách, jejich filtrace a opětovné použití.

 • Sekundární zdroj úspor: lisování, tedy přeměna třísek z obrábění nebo brusných kalů na brikety. Toto lisování značně snižuje objem třísek, jejichž skladování a transport se tak stávají ekonomičtějšími. Zároveň uživatel získává čistý, kompaktní a až z 99,8 % suchý materiál, jehož cena při odprodeji je jednoznačně vyšší, jelikož může být přímo recyklován ve slévárnách, aniž by bylo potřeba jej před tavením dále zpracovávat.

Kontakt SFH

Adresa

7 rue Gustave Delory
42964 Saint-Etienne
France

Telefon

+33 (0) 477 921 992

© 2023 by by James Consulting. Proudly created with Wix.com

IBC, Pobřežní 3

186 00 Praha 8 - Karlín

Česká republika

Tel. +420 224 833 090

E-mail appui@chambre.cz

Web www.chambre.cz

 • Wix Facebook page
 • LinkedIn Social Icon
 • Twitter Icône sociale
 • RSS Social Icon
 • YouTube Social Icon
Kontaktujte nás / Contactez-nous